Na Nábřeží 14, České Budějovice, 37001
+420 602 421 004

Tipy na výlet

Tipy na výlet

Vydáte-li se na pěší výlet proti proudu Malše, ocitnete se po třech minutách chůze na konci města, kde končí veškerá zástavba, a kde je vybudován areál letní přírodní plovárny s dětským hřištěm, pískovištěm, prolézačkami, bazénkem i sprchou, houpačkami a ping-pongovým stolem. Cesta proti proudu řeky Vás dále zavede do Římova s jeho známou křížovou cestou a možností krásného koupání.

Chcete podniknout celodenní výlet na kole či inline bruslích?
V okolí města je velké množství cyklistických tras, vhodné i pro inline bruslení, které Vás dovedou na pozoruhodná místa, tvořící krásnou jihočeskou krajinu. Garni hotel Alton se nachází přímo na jedné uz nich!

Necelou hodinu cesty na kole se nachází jeden z nejhezčích zámků v České republice, zámek Hluboká, bývalé sídlo rodiny Schwarzenbergů, s krásnými vystavenými exponáty. Součástí zámku je Alšova Jihočeská galerie, která nabízí pohled na dřevěné sochy a obrazy s církevní tématikou, zavádějící nás až do XII. století. Stálou exposicí Alšovy galerie je i výstava obrazů nizozemských umělců XVI. až XVIII. století.

Rodiče s dětmi ocení možnost navštívit zoologickou zahradu u zámečku Obora, tři kilometry od zámku Hluboká.
Pro náročné je možné zařídit výlet kanoí po řece Vltavě, která je pro krásnou přírodu, kterou protéká, milovníky tohoto sportu velmi vyhledávaná. Tento výlet můžete absolvovat samostatně nebo s doprovodem instruktora.

Dáváte-li přednost pohodlnému cestování autem, můžete navštívit starobylé město Český Krumlov se sídelním zámkem rodiny Rožmberků, vzdáleným dvacet kilometrů od Českých Budějovic. Český Krumlov je zapsán jako kulturní dědictví UNESCO, stejně jako starobylá ves Holašovice, vzdálená deset kilometrů od Českých Budějovic.

Nedaleko od Českých Budějovic se nachází také městečko Třeboň, kterým začíná překrásná a pozoruhodná soustava více než stovky rybníků, vybudovaných v XVI. století Jakubem Krčínem z Jelčan.

Z Českých Budějovic do rakouského Linze byla vystavěna v roce 1827 koněspřežná dráha, první toho druhu na evropském kontinentě. Do současné doby jsou možné vidět v okolí města památky na tuto železnici a navštívit muzeum koněspřežky.